• niepodlegla
  • biało-czerwony mecz siatkówki
  • Na poligonie
  • Świetne wyniki egzaminów
  • Wiedza i umiejętności
  • Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
  • Wyjazd na targi branży energetycznej
  • Muaythai przeciwko narkotykom
  • Klasy mundurowe

FORUM KARIERY I ROZWOJU „POSTAW NA PRZYSZŁOŚĆ”

W dniu 12 grudnia 2017 w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyło się Forum Kariery i Rozwoju „Postaw na Przyszłość”. Organizatorami byli: Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie  oraz Młodzieżowe Centrum Kariery. Wydarzenie to zostało objęte patronatem przez Starostę Mikołowskiego i Burmistrza Miasta Łaziska Górne.

DSC 7992 DxO

Uczestnikami Forum Kariery i Rozwoju byli gimnazjaliści, którzy zastanawiają się nad wyborem zawodu. Młodzież dowiedziała się jak należy planować swoją karierę zawodową.

DSC 7960 DxO

Odbyły się prezentacje zawodów, wystąpienia przedstawicieli firm, prelekcja doradcy zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wyższej Szkoły Bankowej.

DSC 8023 DxO

Uczniowie mieli możliwość skorzystania  z indywidualnych konsultacji doradców zawodowych z: Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mikołowie, Powiatowego Urzędu Pracy, Młodzieżowego Centrum Kariery i Ochotniczego Hufca Pracy. Wśród gości byli m.in. wicestarosta Powiatu Mikołowskiego – Marek Szafraniec, wiceburmistrz Łaziska Górnych – Jan Ratka, Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Łaziska Górne – Joanna Palenta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Teresa Miguła,  a  także przedstawiciele przemysłu: Tauron, ERG System- dyrektor  oraz KWK „Bolesław Śmiały”.

DSC 8084 DxO

Spółkę Tauron reprezentowali: Kinga Migdał – Dyrektor Wykonawczy ds. zasobów ludzkich Tauron Polska Energia S.A., Prezes Zarządu Tauron Serwis sp. z o.o. – Stanisław Bazak oraz członek Rady Społecznej Tauron – Pan Bogdan Tkocz.

DSC 8039 DxO

W trakcie uroczystości podkreślano, że Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych wraca do tradycji kształcenia dla przemysłu energetycznego. Od września 2018 roku w szkole zostanie uruchomiony nowy kierunek nauczania – technik energetyk. Prezes Tauron Serwis sp. z o.o. przekazał na ręce dyrektora szkoły list intencyjny z propozycją objęcia uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych systemem zorganizowanych praktyk zawodowych w Tauron Serwis Sp. z. o.o.

DSC 8101 DxO

Na ręce przedstawicieli firm i władz samorządowych zostały przekazane dyplomy uznania za aktywne wspieranie rozwoju i kariery młodzieży Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

DSC 8237 DxO

Program Forum został wzbogacony przerywnikami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Były to m.in. występy artystyczne oraz pokaz technik Muaythai w ramach realizacji projektu "Muaythai - przeciwko narkotykom".

0
0
0
s2smodern

facebook logo

instagram logo

bekuplast logo

tn tauronserwis logo

pgg logo

bip

logo zseiu thumb

youtubelogo