ZSEiU w Łaziskach Górnych

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH MUAYTHAI TO IDEALNA SZTUKA WALKI:

1)Muaythai to najskuteczniejsza sztuka walki wręcz w pozycji stojącej.
Zostało to potwierdzone na wielu ringach, matach i w octagonach na całym świecie podczas konfrontacji różnych stylów walki oraz w sytuacjach realnej, ulicznej samoobrony. Zdecydowana większość najlepszych zawodników mma trenuje muaythai lub korzysta wprost z metod treningowych muaythai w swoich przygotowaniach. Największe gwiazdy mma coraz częściej wyjeżdżają po naukę do Tajlandii. Również jedyny, polski mistrz UFC, Joanna Jędrzejczyk była wcześniej wielokrotną mistrzynią świata w muaythai.

7powodów

2)Muaythai jest proste i stosunkowo łatwe do nauczenia się.
Choć muaythai jak każda sztuka, zawiera setki niuansów technicznych, to jednocześnie pozostaje łatwe do nauczenia się w krótkim czasie. Przeciętnie uzdolniony ruchowo adept jest w stanie przygotować się do pierwszej walki nawet w pół roku od rozpoczęcia treningów. Muaythai jest sztuką dla każdego: dla mężczyzn, kobiet i dzieci. W Tajlandii dzieci rozpoczynają trening od 5-6 roku życia.

3)Muaythai jest bardzo skuteczne w samoobronie.
Niezbędne do walki podstawy można opanować, w krótkim czasie. Na muaythai bazują najlepsze systemy samoobrony takie jak np. krav maga. Muaythai uczy walki w pozycji stojącej w każdym dystansie, również w klinczu i wykorzystując siłę napastnika przeciw niemu. Stosuje się proste, nieskomplikowane techniki, które wykorzystać mogą z powodzeniem zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Trening hartuje nie tylko ciało ale również umysł, zaszczepiając niezwykłego ducha walki, potrzebnego w sytuacjach realnej samoobrony.

4)Muaythai to trening zarówno aerobowy jak i anaerobowy.
Rozwijana jest zarówno wydolność i wytrzymałość (np.biegi, walka z cieniem itd.) jak i siła mięśni (trening siłowy, na tarczach, na workach, klincz itp.). Poprawiana jest szybkość, dynamika, koordynacja, równowaga, elastyczność itp. Aby przygotować się do walki konieczna jest przekrojowa, wszechstronna sprawność.

5)Trening muaythai spala nawet ponad 1000 kalorii na godzinę.
Efektem "ubocznym" treningu muaythai jest niesamowite spalanie zbędnego tłuszczu i wyrzeźbienie sylwetki. Wystarczy spojrzeć na czołowych zawodników, którzy mają szczupłe, ale jednocześnie muskularne ciała, choć nie jest to wcale głównym celem ich treningów.

6)Muaythai rozwija zarówno ciało jak i umysł oraz ducha.
Sztuka muaythai wzmacnia umysł, ciało i ducha, nadaje pewności siebie oraz wewnętrznej mocy. Dając Ci szczyt fizycznych możliwości zapewnia Ci jednocześnie pewność siebie, uczy wewnętrznej dyscypliny a także kontroli umysłu, emocji i uczuć. Chcąc osiągnąć dobre wyniki niejako "zmuszony" jesteś prowadzić zdrowy styl życia. Na trenowaniu muaythai skorzysta każdy i to pod wieloma względami.

7)Trening muaythai uwolni Twój pełny potencjał we wszystkich dziedzinach życia.
Jednym z największych błędów jest postrzeganie muaythai przede wszystkim jako brutalnego sportu walki. Sztuka ta kultywuje bowiem bogatą tradycję i uczy w praktyce wielu ważnych wartości, takich jak: honor, szacunek, fairplay, przyjaźń, dążenie do doskonałości, odwaga, dyscyplina, duch walki, praca nad sobą, opanowanie. Wszystko to pozwala trenującemu stać się lepszym człowiekiem i łatwiej radzić sobie na wszelkich płaszczyznach życia. Muaythai to nie tylko hobby czy sport, muaythai to styl życia!

0
0
0
s2smodern

80x40 laboratorium Obszar roboczy 1

TAURON LOGO PROMOCYJNE PIONOWE

bekuplast logo

pgg logo

bip

1% - Wspieranie edukacji w ZSEiU

cue cpm